Opis
| Karakteristika | Vrijednost |
|---|---|
| Kategorija | Motorni cjepači |
| Težina pakovanja | 130 kg |
| Brend | Villager |
| Kapacitet cjepača | 105 cm |
| Prečnik debla | 7 – 35 cm |
| Sila cijepanja | 10 t |
| Snaga motora | 4.1 kW |
| Tip motora | Villager VGR 250 H |
| Tip sječiva | Ravno i krstasto |
| Zapremina motora | 212 cm³ |
Villager PLS 10T ima snažan benzinski četvorotaktni VGR 250 H, OHV, jednocilindrični motor. Princip rada sa gurajućim klipom daje realnu maksimalnu snagu od 10T. Ima snažnu konstrukciju koja omogućava siguran rad. Veliki transportni točkovi i ručka omogućavaju lako manevrisanje. Masivne poluge sa strane omogućavaju pridržavanje iscijepanih dijelova. Pouzdani cjepač za drva omogućuje lako i brzo cijepanje drva. Vertikalni cjepač je namijenjen svima onima koji žele da se riješe sjekire i pripreme drva za ogrjev brže. Panj samo postavite na oštricu i ona vam od panja napravi “ cjepanku” spremnu za šporet ili pećnicu. Pomoću ovog Villager cjepača moći ćete brzo da pospremite velike količine drva.
